Uzun Süre Tok Tutan Yiyecekler

  • 13 Ağustos 2018
  • 233 kez görüntülendi.
Uzun Süre Tok Tutan Yiyecekler

Uzun Süre Tok Tutan YiyeceklerDiyet yapanların en çok yaşamış olduğu sorunlardan biriside atıştırmalık yiyeceklerdir. Ara öğün yemeklerde yenilen yiyeceklerin haddi hesabı yok. Ceviz yemek bademi biraz kaçırmak bazen diyet yapanlar için diyetini bozma sebebi olabilmektedir. Bu durumu önlemek adına sürekli acıkma hissi yaşıyorsanız eğer size tavsiye ettiğimiz yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Uzun Süre Tok Tutan Yiyecekler

açlık diyet yapanlar için çok ciddi bir sorundur. O kadar ciddi bir sorun ki günlük yaşantıyı bile fazlası ile etkilemektedir. Sabah kahvaltısından sonra öğle yemeği vakti yaklaşmadan acıkma hissi ortaya çıkıyorsa eğer bu sizin için negatif bir kayıp olacaktır.

Nohut

Uzun Süre Tok Tutan Yiyecekler makalemizde ilk sırada nohut bulunuyor. Nohutun en büyük özelliklerinden biriside su çekmesidir. Bu yüzden nohut su çektiğinden dolayı midenizde fazlası ile yer kaplayacak ve tokluk hissi verecektir. Nohut hakkında en basit bilinen özellik bile az miktarda tüketilse bile uzun süre tok tutmaktadır. Özellikle de zayıflamak ve fazla kilo vermek isteyen isteyenler için muhteşem bir gıdadır. Bir diğer önemli özelliği ise sahip olduğu kalori ve yağ seviyesi yüzünden sağlıksız gıdalara olan isteği de fazlası ile azaltmaktadır. Nohut tüketerek hem daha sağlıklı bir şekilde beslenmiş olacaksınız, kilo vermek istiyorsanız fazla kilolardan kurtulacaksınız hemde uzun süre tokluk hissi yaşayacaksınız.

Doğal Fıstık Ezmesi

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta almış olduğunuz ürünün doğal fıstık ezmesi olmasıdır. Bunun nedeni ise piyasada satılan bir çok doğal fıstık ezmesi diye satılan ürünün içerisine şeker koyulmuştur. Bu sizde hem sürekli açlık hissi yaratacak hemde kilo almış olacaksınız. Bununla ilgili olarak Brezilya’da yapılmış olan bir obezite hastalığı araştırmasında, doğal fıstık ezmesinin vücutta bulunan glükoz dengesini ayarladığı ve tokluk hissini arttırdığı gözlemlenmiştir.

Lifli Yeşillikler

Yeşil olan her sebzenin faydalı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Ancak burada sorulması gereken soru şu her yeşil olan kişiyi tok tutar mı? Bunun cevabı ne yazık ki hayır…

Uzun süre tok tutan yeşillikler sadece lifli olan yeşilliklerdir. Marul içerikli salataların kişiyi uzun süre tok tuttuğu kanıtlanmıştır. Bu sebepten ötürü diyet yapıyorsanız eğer diyet listesine mutlaka marulu ekleyiniz. Unutmayın ki göbek salata ve marul ile hem uzun süre tok kalacaksınız hemde sağlıklı ve düşük kalorili besinler tüketmiş olacaksınız.

Üzüm

Yapılan araştırmalara göre gündelik yaşamdaki yürüyüşün yanına bir avuç üzüm katmanız sizde uzun süre boyunca tokluk hissi yaratacaktır. Burada kuru veya yaş üzüm olması fark etmemektedir. Ancak üzüm seçme konusunda şansınız var ise yaş üzümü daha çok tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bunun nedeni ise yaş üzüm, midenizde daha çok yer kaplayacak olmasıdır.

Badem

E vitamini bakımından çok zengin olan badem, tok kalmak isteyenlerin bire bir tercihidir. Diyet listesi hazırlarken bademi de mutlaka ekleyiniz. E vitamini ve magnezyum bilimsel olarak tokluk hissi yarattığı kanıtlanmıştır. Bademde hem E vitamini hemde magnezyum fazlası ile mevcuttur. Örnek verecek olursak eğer badem sütü, badem unu ve badem yağı. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta ise tam bademin diğer bütün ürünlere göre daha çok tok tutma hissi yaratmasıdır.

Yumurta

Yumurta sürekli olarak tüketmiş olduğumuz bir üründür. Her gün mutlaka bir tane yumurta tüketmekteyiz. Uzun süredir de yumurtanın tok tuttuğu bilinen bir gerçektir. Hem diyet yapanlar için hemde uzun süre tokluk hissi yaratması bakımından çok ideal bir gıdadır.

Tofu

Belkide bir çoğu ilk defa duyuyordur bu gıdayı. Tofu biraz pahalı ve oldukça zor bulunan bir gıdadır. Özellikle de yeni diyet önerileri içerisinde en çok listelenen bir üründür. Tofu içeren yemekler hem çok lezzetli hemde çok sağlıklıdır. Ayrıca soya içeren ürünler kişiyi tok tutma konusunda birinci sıradadır.

İlginizi Çekebilir => Bol Su İçmenin Zayıflama Üzerindeki Etkileri

Aşırı Tuz Kullananlar Dikkat
Hızlı Yemek Yemenin Zararları
Patlamış Mısır Zayıflatır Mı?
Düşük Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?
Kefir Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yeni Diyet Akımı: Çok Uyku Az Kilo
Son 200 Yılın Diyet Trendleri
Egzersiz Yapmanın Faydaları
21 Günlük Şekersiz Diyet Nasıl Yapılır?
Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapılmalıdır?
Aşırı Tuz Kullananlar Dikkat
Hızlı Yemek Yemenin Zararları
Patlamış Mısır Zayıflatır Mı?
Düşük Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?
Kefir Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yeni Diyet Akımı: Çok Uyku Az Kilo
Son 200 Yılın Diyet Trendleri
Egzersiz Yapmanın Faydaları
21 Günlük Şekersiz Diyet Nasıl Yapılır?
Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapılmalıdır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
    BİR YORUM YAZ