Kilo Vermenin Yolları

  • 06 Ağustos 2018
  • 398 kez görüntülendi.
Kilo Vermenin Yolları

Kilo Vermenin Yolları…  Değişiklik gösteren yaşam şartları, hareketsiz masa başı iş dünyası, stres ve günlük hayat karmaşası derken sağlıksız bir şekilde beslenmek kaçınılmaz bir son oluyor. Ülkemizde her 3 kadından birisi kilo problemleri ile ilgili sorun yaşamaktadır.

Kilo Vermenin Yolları

Kilo vermenin yolları öncelikle egzersiz yapmak ve diyet ile nitelendirebiliriz. Bunların yanında bir de yağ yakımına yardımcı olan besinler tüketmek ve metabolizmayı hızlandırmak için tüketilen gıdaları da sayarsak eğer kilo vermek sizin için daha basit bir hale gelecektir.

Dünya geneline baktığımız zaman genel olarak yaşam şartları ve zorunluluklar bazı sorunları da peşi sıra getirmektedir. Bu yaşam şartları her ülkede olduğu gibi ülkemizde de kişilere başta kilo sorunları olmak üzere bir çok sorun çıkarmaktadır. Türkiye’de obezite oranı kadınlarda yüzde 42 erkeklerde ise bu oran yüzde 22’ye yükselmiş durumdadır. Yani bu kısada her 3 kadından biri ve erkeklerde her 5 erkekten birinin obezite sorunu ile karşı karşıya kaldığını göstermektedir. Obezite kalp damar rahatsızlığı, diyabet, kanser türleri ve hipertansiyon gibi ciddi rahatsızlıkları da beraberinde getirmektedir.

Peki bu kilo sorunu ile nasıl başa çıkabiliriz? Aslında bunun cevabını kendi yaşam şartlarınıza bakıp cevaplayabilirsiniz. Şimdi sizlere kilo vermek için tüketebileceğiniz bazı mucizevi gıdalardan bahsedeceğiz.

Kalsiyum Bakımından Zengin Olan Yoğurt

Her sofranın olmazsa olmazları arasında yer alan yoğurt, sofralarımızda hemen hemen her gün tüketmiş olduğumuz bir besin kaynağıdır. Yoğurdun kalsiyum ve fosfor ihtiyacını karşılaması, sindirim sistemine yardımcı olması ve özellikle de karın bölgesi ve çevresindeki yağları yakmaya yardımcı olması gibi bir çok faydalı özellikleri mevcuttur. Bununla birlikle protein bakımından da zengin olduğundan dolayı daha uzun süre tokluk hissi yaratmaktadır. İçermiş olduğu konjuge linoleic asidi sayesinde bel bölgesi ve çevresindeki yağları da yakmaya yardımcı olmaktadır. Eğer zayıflama sürecindeyseniz eğer diyet listesine yoğurdu da eklemenizde yarar vardır.

Besin Deposu Yulaf

Ne yazık ki ülkemizde yulaflar henüz yeteri kadar önem görmese de sofralarda yavaş yavaş yerini almaktadır. Peki yulaf neden bu kadar çok önemlidir? Öncelikli olarak yulaf diğer tahıllı ürünlere göre daha yüksek oranda posa içermektedir. Bununla beraber çinko, E vitamini, manganez ve folat gibi vitaminlerinde kaynağını içermektedir. Yulaf içermiş olduğu bu vitaminler sayesinde uzun süre tokluk hissi yaşatır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Yapılan bir diğer araştırmaya göre sürekli kahvaltıda yulaf tüketenlerin tüketmeyenlere göre vücut kitle endeksinin düşük olduğu tespit edilmiştir. Lif içeriğinin çok yüksek olmasından dolayı kan şekerini dengede tutup uzun süre tokluk hissi yaratarak kilo verme konusunda da yardımcı olmaktadır.

İştah Kesen Ananas

Üretildiği yer Orta Amerika olan ananas, günümüzde de tüm tropik bölgelerde yetişmektedir. Ayrıca ülkemizde de çok kolay bir şekilde ulaşılabilen bir meyvedir. İçermiş olduğu bromelain enzimi sayesinde sağlık açısında bir çok faydası da mevcuttur. İçermiş olduğu bu enzim sayesinde kanın pıhtılaşmasına engel olarak kalp krizi gibi ciddi problemleri de en az riske indirmektedir. Bir diğer önemli faydası ise ödem atma konusunda oldukça faydalıdır. Ayrıca iştahı da azalttığı için zayıflama konusunda yardımcı bir besindir.

Kırmızı Biber Mucizesi

Ülkemizde Güney Doğu Anadolu bölgesinde yetişen acı kırmızı biberin bir çok faydası bulunmaktadır. İçermiş olduğu kapsaisin maddesi sayesinde alzheimer, ağrılı iltihap ve romatoid artrit gibi bir çok rahatsızlığın üzerinde pozitif etkisi görülmüştür. Yapılan bir diğer araştırmaya göre ise anti kanserojen etkiye sahip olduğu saptanmıştır. Diğer faydalı etkilerinden biriside zayıflama konusunda fazlası ile yardımcı bir besin kaynağıdır. Yemekte almış olduğunuz acı kırmızı biber ile tokluk hissi ortaya çıkar ve yemek yeme isteği de en alt seviyeye inmiş olur.

İlginizi Çekebilir => Zayıflatan Menengiç Kahvesi

Aşırı Tuz Kullananlar Dikkat
Hızlı Yemek Yemenin Zararları
Patlamış Mısır Zayıflatır Mı?
Düşük Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?
Kefir Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yeni Diyet Akımı: Çok Uyku Az Kilo
Son 200 Yılın Diyet Trendleri
Egzersiz Yapmanın Faydaları
21 Günlük Şekersiz Diyet Nasıl Yapılır?
Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapılmalıdır?
Aşırı Tuz Kullananlar Dikkat
Hızlı Yemek Yemenin Zararları
Patlamış Mısır Zayıflatır Mı?
Düşük Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?
Kefir Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yeni Diyet Akımı: Çok Uyku Az Kilo
Son 200 Yılın Diyet Trendleri
Egzersiz Yapmanın Faydaları
21 Günlük Şekersiz Diyet Nasıl Yapılır?
Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapılmalıdır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ