Basenlerden Kurtulmak İstermisiniz?

  • 02 Mart 2018
  • 331 kez görüntülendi.
Basenlerden Kurtulmak İstermisiniz?

Basenlerden Kurtulmak İstermisiniz? Bir çok kişinin yaşamış olduğu sorunlardan birisidir basenler. Özellikle de diyet yaparken basenlerin erimemesi ve ortaya çıkan görüntünün kişiyi rahatsız etmesi de bir başka sorun olarak ortaya çıkmaktadır.

Basenlerden Kurtulmak İstermisiniz?

Basenlerden kurtulmak için yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık;

Yürüyüş Yapmak

Basenlerin erimesinde yürüyüş yapmanın fazlası ile yararı vardır. Yürüyüş yapmadan kesinlikle basenlerde istediğimiz ölçüde erime olmaz. Bacakların kan dolaşımını hızlandırmadan basenlerin erimesi oldukça zordur. Her gün mutlaka en az 40 dakika hızlı tempoda yürüyüş yapınız.

Kalça Basen Hareketleri

Basen bölgenizde oluşmuş olan yağlanmanın önüne geçmek için ve bu bölgeyi sıkılaştırmak adına basit bir spor malzemesi olan pilates topunu kullanabilirsiniz. Ancak mutlaka egzersizden önce germe, esnetme ve ısınma hareketlerini yapmanızda yarar var.

Spor yaptığınız zaman vücut metabolizmasına göre orantılı ve dengeli bir şekilde kilo vermek için bölgesel yağ yakabileceğini sanarak tek bir bölgenin kaslarını çalıştırdıktan sonra sporu kesinlikle yarım bırakmayınız.

Sağlıklı Beslenme

Basenli bir vücut yapınız var ve aldığınız her kilo ve yağları basenlere, kalçaya alıyorsanız eğer kesinlikle sağlıklı beslenmek zorundasınız. Beslenme şeklinizi ve neler tükettiğinizi gözden geçirmenizde yarar vardır. Büyük bir olasılık ile; yağlı, şekerli, yüksek kalorili, üç beyazı fazlası ile içeren bir beslenme şekline sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Bu aşamada bu beslenme düzeninizi hemen bırakıp ömür boyu uygulayabileceğiniz sağlıklı beslenme tipine geçmenizde yarar vardır.

Yüzmek

Yüzmek, vücuda oldukça faydalı bir aktivitedir. Tüm vücudu çalıştıran bir spor olarak yüzme, basen bölgesi kaslarını da yoğun olarak çalıştırmaktadır. Yüzme sporunun vücut sıkılığı, basenlerin erimesi, kas gelişimi, kalp dolaşımı ve solunum sistemi gibi insan sağlığı üzerinde ciddi anlamda fayları mevcuttur.

Su

Hayatımızın vazgeçilmez yaşam kaynaklarından birisi olan su, özellikle de diyet ve kilo verme aşamasında olan kişiler için oldukça faydalıdır. Beslenmenizde suyun varlığını gözden geçirmenizde yarar vardır. Vücuda ihtiyaç duyduğu miktarda su almadığınız taktirde sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmanız inanın kesinlikle mümkün değildir. Vücutta su eksik olduğu zaman basenlerinizi de eritmekte zorlanacağınız kesindir. Bacakların kan dolaşımını hızlandırmak adına ve bu vesile ile daha şekilli güzel bacaklara kavuşmak adına bol bol su içmek şarttır. Asla ama asla ihmal etmemeniz gereken bir noktadır.

Spinning

Bisikletin üzerinde toplu bir şekilde yapılan bu spor tam anlamı ile tam bir bacak yağı düşmanı olarak bilinir. Hem de müzik eşliğinde yapılan pedal çevirmek çok eğlenceli bir durumdur. Basen, bacak ve karın kaslarının yoğun bir şekilde kullanıldığı bu spor ile fazla kilolarınızdan kurtulup, sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Başlangıç aşamasında fazlası ile zorlu bir spor gibi görünse de zaman içerisinde kondisyon kazandıkça zevk alacağınız ve vazgeçemeyeceğiniz bir spor olarak hayatınızda yer alacaktır.

Kıyafetler

Sürekli basenlerinizi saklayan elbiseler almaktan vazgeçiniz. Bu sizi onlar ile yaşamaya alıştıracak ve kurtulmak için çok şey yapmamanıza sebep olacaktır. Bırakın gözünüze batsın bu vesile ile basenleri eritmek için daha çok çaba harcayacaksınız.

Dans Etmek

Bunun için dans bilmek gerekmiyor evdeyken bile sıradan hareketli bir şarkı açıp saçma sapan hareketler ile dans edebilirsiniz. Dans ederken vücudunuzun her yerinin hareket ettiğini fark edeceksiniz ve buda sizin yağ yakmanıza sebep olacaktır.

İnanç ve İstikrar

Tüm bu yaptıklarınızı istikrarsız yaptığınız zaman basenler 2 gram erir ancak 5 gram geri alır. Bu söylediklerimizi hayat tarzına dönüştürmek çok önemlidir. Ve mutlaka başarabileceğinize inanın, karamsarlığa kesinlikle düşmeyiniz.

İlginizi Çekebilir => Bel İnceltmek İçin Öneriler

Aşırı Tuz Kullananlar Dikkat
Hızlı Yemek Yemenin Zararları
Patlamış Mısır Zayıflatır Mı?
Düşük Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?
Kefir Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yeni Diyet Akımı: Çok Uyku Az Kilo
Son 200 Yılın Diyet Trendleri
Egzersiz Yapmanın Faydaları
21 Günlük Şekersiz Diyet Nasıl Yapılır?
Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapılmalıdır?
Aşırı Tuz Kullananlar Dikkat
Hızlı Yemek Yemenin Zararları
Patlamış Mısır Zayıflatır Mı?
Düşük Karbonhidrat Diyeti Nasıl Yapılır?
Kefir Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yeni Diyet Akımı: Çok Uyku Az Kilo
Son 200 Yılın Diyet Trendleri
Egzersiz Yapmanın Faydaları
21 Günlük Şekersiz Diyet Nasıl Yapılır?
Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapılmalıdır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    BİR YORUM YAZ